Diners Club International

Frank McNamara bol vynálezcom prvej kreditnej karty na svete – karty Diners Club, ktorá vznikla po jeho návšteve jednej z newyorských reštaurácií v roku 1949, keď pri platení zistil, že pri sebe nemá dostatok peňazí a musel si na zaplatenie účtu požičať od priateľov s ktorými večeral. Zapovedal sa, že sa už nikdy v živote nechce ocitnúť v podobnej situácií a tak bola na svete myšlienka univerzálneho platobného nástroja – kreditnej karty.

V roku 1950 založil spolu s Ralphom Schneiderom prvú spoločnosť na svete vydávajúcu kreditné karty – nebankovú finančnú inštitúciu Diners Club International, ktorá svojím názvom bude navždy pripomínať hostinu (anglicky dinner), kedy karta svojmu vynálezcovi chýbala. Frank McNamara bol za svoj vynález – kreditnú kartu, časopisom Life vyhlásený za jedného zo 100 ľudí, ktorí najviac ovplyvnili 20. storočie.

Hneď od začiatku bolo cieľom Diners Club International poskytovať exkluzívne služby najnáročnejším klientom. Hoci v prvom roku existencie akceptovalo kartu ešte len 14 reštaurácií v New Yorku, počet držiteľov dosiahol už 20-tisíc. Výhody a možnosti kreditnej karty boli zrejmé.

V roku 2009 sa vo svete Diners Club International udialo veľa nového. 100% vlastníkom značky Diners Club International sa stal Discover Financial Services, jedna z najuznávanejších značiek poskytujúcich finančné služby v USA, zameraná na priame bankovníctvo a platobné služby. Zároveň prešla značka Diners Club International rebrandingom loga a bola spustená celosvetová kampaň “Belong”, teda “Patriť”.

Vďaka svojej tradícii, exkluzívnym balíkom benefitov a doplnkových služieb, sú produkty Diners Club všeobecne považované za inteligentné platobné riešenia s prívlastkom exkluzivity a výnimočnosti pre ich držiteľov.