Ponuky z Čiech

1 000 CZK do Krčmy U krále Brabantského

Získajte voucher v hodnote 1 000 CZK do Krčmy U krále Brabantského v Prahe.

Jedna z najstarších krčiem v Prahe, opradená mnohými bájami a legendami. Popíjali tu rudolfínski alchymisti, kat Mydlář, Mozart aj Jaroslav Hašek. Opíjali sa tu však aj lumpovia a podvodníci.

Krčma, ktorou prechádzala história – krčma hláv pomazaných aj namazaných. Krčma, ktorej steny mnoho prezrádzajú, ale ešte viac taja… Od roku 1375, kedy bola otvorená, sem po stáročia chodili králi i šarlatáni. Často sem vraj tajnou chodbou z hradu zavítali v prestrojení českí králi, aby utopili v pivnom moku svoj žiaľ nad neutešenými pomermi v Čechách. Popíjal tu magister Kelly aj Arcimboldo, Jaroslav Hašek, Karel Čapek i W. A. Mozart. Traduje sa, že tu geniálny Wolfgang Amadeus, v septembri roku 1791, pri svojej poslednej návšteve Prahy, mal v pláne zložiť „Veľkú rannú“. Z neznámych dôvodov však nakoniec zostal len pri „Malej nočnej“. 

Na prelome 18. a 19. storočia bol majiteľom hostinca istý bývalý „regimentstambor“ menom Krügler. Vyhlásený showman. Vedel majstrovsky pískať a pri tom tĺkol vareškou o stôl, akoby bubnoval. Inokedy obšťastňoval hostí chvastavými historkami. V priečelí miestnosti mal obraz, veľký akvarel, znázorňujúci kráľa Václava IV, pripíjajúceho Pražanom napeneným pivom. Keď Jaroslav Hašek vtedy počúval chvastavé reči hostinského, povedal: „… nie je možné, aby takýto kecal obsluhoval pod podobizňou kráľa.“ Načo obraz schmatol a prekopol ho napoly. Incident sa nezaobišiel bez faciek, šťuchancov ani krvi.

Históriu krčmy sprevádzajú aj ďalšie krvavé udalosti. Ktorýsi hosť tu časom nazhromaždil slušný dlh, neplatiac za útratu. Slovo dalo slovo a hostinský nakoniec milého „švorcáka“ zamordoval a strčil do kanála. Veľká voda však nebožtíka vzpriečila a deti, ktoré sa tu hrali, kopli do kanála loptu. Keď sa ju pokúšali vybrať, došlo k maléru, akým sa ostatne končieva väčšina mordov. Hostinského zavreli a s ním na niekoľko dní aj hostinec. Prvýkrát a naposledy v jeho histórii…

Aj preto sa traduje, že „brabantský kráľ“ patrí medzi najstaršie, takmer nepretržite otvorené hostince v Prahe.

Podmienky:
Voucher platí na jednorázové využitie v reštaurácii Krčma U krále Brabantského v Prahe v hodnote 1 000 CZK. V prípade, že účet v reštaurácii neprekročil sumu voucheru, je potrebné sa pri odovzdaní voucheru preukázať zamestnancovi reštaurácie kartou, na ktorú je voucher vystavený a tiež je touto kartou potrebné uhradiť prípadný doplatok. Voucher nie je možné vymeniť za peniaze, z hodnoty voucheru sa nevypláca, voucher je neprenosný a nepredajný. 

Kontaktné údaje:
Krčma U krále Brabantského, Thunovská 198/15, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
tel. kontakt: +420 257 217 032
email: info@krcmabrabant.cz
web: www.krcmabrabant.cz
otváracie hodiny: pondelok od 11.00 do 22.00, nedeľa – štvrtok od 11.00 do 23.00, piatok, sobota od 11.00 do 24.00

Bežná cena: 36 EUR
Spôsob dodania tovaru:
Pošta
Dostupnosť:
od 1 do 3 dní
Ako získať odmenu?
Cashback:
2,4 %
Cashback:
5,1 %
Odporučiť