Delikatesy

Set Chianti

MELETO 2018, Chianti Classico DOCG

Výrobca : Castello di Meleto

Objem : 0,75 l

Ročník : 2018

Alkohol : 13 % 

Podávanie : 18 – 20 °C

Typ : červené víno, suché

Pôvod : Taliansko, Toskánsko, Chianti Classico. Vinohrady : Meleto, Casi, Poggiarso. Pôda : Alberese, Arenaria, íl, galestro (skalnatá, schistózna hlinená pôda, ktorá sa vyskytuje vo väčšine najlepších viníc v Toskánsku)

Vinifikácia : Po spontánnom alkoholovom kvasení v oceľových tankoch nasleduje obdobie macerácie na šupách. Nasledujúca malolaktická fermentácia, ktorá sa uskutočňuje v cementových nádržiach. Víno potom dozrieva v 54 hl sudov slavónského duba

Odroda : 100% Sangiovese

Doporučená spotreba : max. 7 rokov

Charakteristika : Intenzívna rubínová červená farba. Silné tóny čerešní s kvetinovými akcentmi. V chuti je plné ovocie a príjemná sviežosť. Taníny sú podporované krásnou sviežosťou a plným ovocím. Taníny sú jemne cítiť, ale nie sú agresívne.

Doporučená kombinácia : Perfektne sa hodí s tradičnými toskánskymi jedlami, ako je ribollita a papa al pomodoro. Taktiež sa dobre páruje s grilovaným bielym a červeným mäsom. Toto víno odporúčame chvíľu pred podávaním dekantovať aby sme umožnili naplno prejaviť

jeho vône a chute

Ocenenie :

Wine Spectator – 92 bodov Decanter – bronzová medaila IWSC – bronzová medaila

Toto Chianti Classico je dušou Meleta, pretože Sangiovese je čistým a pravým stelesnením územia, z ktorého víno prichádza. Jedná sa o tradičné Chianti Classico, kde použitie starého dreva pri dozrievaní najlepšie umožňuje odrode sa vyjadriť.

Rok 2016 bol v zimných mesiacoch jedným z najmenej daždivých, pričom jar a začiatok leta priniesol množstvo zrážok, niekedy aj krupobitie. Na jednej strane to posilnilo viniče, no na druhej viedlo k nižšiemu výnosu, hoci kvalitatívne je lepšie ako z predchádzajúceho roku.

Meleto 2017, Chianti Classico Riserva DOCG

Výrobca : Castello di Meleto

Objem : 0,75 l

Ročník : 2017

Alkohol : 14 % 

Podávanie : 18 °C

Typ : červené víno, suché

Pôvod : Taliansko, Toskánsko, Chianti Classico. Pôda : Alberese, hlina, galestro (skalnatá, schistózna hlinená pôda, ktorá sa vyskytuje vo väčšine najlepších viníc v Toskánsku)

Vinifikácia :

Po spontánnom alkoholovom kvasení v dreve nasleduje obdobie macerácie na šupách. Nasledujúca malolaktická fermentácia, ktorá sa uskutočňuje v cementových nádržiach. 50% vína potom dozrieva 18 mesiacov slavónskych dubových sudoch a ostatná časť vína dozrieva v barikových sudoch (druhé a tretie použitie sudu).

Odroda : Sangiovese, Merlot Doporučená spotreba : max. 15 rokov

Charakteristika : Rubínovo červená farba s granátovými odleskami.
Parfumy zrelého ovocia, aromatických bylín a korenistých tónov. Plný, komplexný a pretrvávajúci pocit v ústach s jemným tanínom.

Doporučená kombinácia : Perfektné s sa hodí k prvým chodom z ragú a k divine. Tiež sa perfektne hodí k vyzretým syrom, akým je napríklad pecorino.

Bežná cena: 40,90 EUR
Spôsob dodania tovaru:
Kuriér
Dostupnosť:
Je skladom
Ako získať odmenu?
Cashback:
2,3 %
Cashback:
3,7 %
Odporučiť