Delikatesy

Vážení klienti,

z dôvodu zvýšeného počtu objednávok sa predlžuje doba doručenia zásielok na 5-15 dní.

Ďakujeme Vám za porozumenie.

Váš Diners Club

Sada vín Vladimír Hronský – Tradition

Vladimír Hronský je známy enológ (znalec vína), lektor odborných kurzov, autor publikácií o víne. So živým entuziazmom od roku 2013 vyrába vlastné vína butikovej značky created by Vladimír Hronský. Ako s úsmevom hovorí, svet enológie je demokracia presiaknutá protichodnými filozofiami a súperiacimi záujmami. Aj preto sú jeho vína iné, nadčasové. Koncentrujú v sebe dotyk poznania pôvodu vína i skúsenosti z vinárskej praxe. Vína z tejto limitovanej edície umocnia vaše zážitky a budú vás sprevádzať vinárskymi oblasťami i bohatou kultúrou vína malebného a temperamentného Slovenska. 

Sada vín created by Vladimír Hronský – Tradition obsahuje výber troch bielych vín z tradičných odrôd pestovaných v Nitrianskej a Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Etikety zdobí tradičná ľudová výšivka kroja vinárovej rodiny, na zadnej strane doplnená deklaráciou pôvodu podľa jednotlivých terroir.

Rebelot 2019

Odroda:

Viognier (100 %)

Kategória: 

Akostné značkové víno biele, suché

Pôvod: 

Malokarpatská vinohradnícka oblasť, vinohrad Iveta

Alkohol: 

13,0 % obj.

Produkcia:

1600 fliaš

Degustácia: 

Odroda sa pred 150 rokmi pestovala v okolí Bratislavy. Víno zlatožltej farby s vôňou tropického ovocia a jarných kvetov, v ktorej dominujú lupienky jazmínu. Chuť je plnšia, stredne dlhá s príjemným obsahom kyselín. Zaujme tónmi mandarínky, broskyne i marhule. V pozadí po prehltnutí sú prítomné noty klinčekov a medu. Suchá dochuť zanecháva na jazyku jemnú horkosť s parfumovou stopou okvetných lístkov ruží.

TIP na menu:

Grilovaný zubáč na bylinkách s hráškovým pyré

Rizling rýnsky 2020

Odroda:

Rizling rýnsky (100 %)

Kategória:

Biele víno, suché

Pôvod: 

Nitrianska vinohradnícka oblasť, vinohrad Sari

Alkohol: 

12,5 % obj.

Produkcia: 

2000 fliaš

Degustácia: 

Víno zeleno-žltej farby s buketom marhúľ a nektáriniek, v pozadí s nádychom lipového kvetu. Pôsobivá stopa citrusového ovocia v chuti vína. Dominujú v nej svieže kyseliny s parfumovými tónmi kôry limetiek a nového korenia.

TIP na menu: 

Pečená domáca hus s lokšami

Pinot Blanc 2018 Reserva

Odroda:

Burgundské biele (100 %)

Kategória:

Biele víno, suché

Pôvod: 

Nitrianska vinohradnícka oblasť, vinohrad Sari

Alkohol: 

12,8 % obj. 

Produkcia: 

1500 fliaš

Degustácia: 

Víno svetlej žlto-zelenej farby s vyššou viskozitou. Vo vôni nájdeme zmes dozrievajúcich hrušiek a citrusov s opečenou hriankou v pozadí. Plná a svieža chuť osloví bohatou ovocnosťou, ktorú zvýrazňujú lahodné kyseliny i jemná slanosť v dochuti. Živý, na podnebí minerálny charakter vína, ľahko zakrýva nádych Francúzskych dubových sudov, v ktorých víno zrelo po dokvasení 4,5 mesiaca.

TIP na menu: 

Roláda z mliečneho prasiatka, syrové praclíky

Bežná cena: 42 EUR
Spôsob dodania tovaru:
Kuriér
Dostupnosť:
od 5 do 14 dní
Ako získať odmenu?
Cashback:
2,8 %
Cashback:
5,4 %
Odporučiť