Delikatesy

Vážení klienti,

z dôvodu zvýšeného počtu objednávok sa predlžuje doba doručenia zásielok na 5-15 dní.

Ďakujeme Vám za porozumenie.

Váš Diners Club

Sada vín Ostrožovič – Tokaj Collection v papierovej kazete

Vinárstvo Ostrožovič pôsobí na slovenskom Tokaji od roku 1990. Obhospodaruje 55 hektárov vlastných rodivých tokajských vinohradov šetrným systémom integrovanej produkcie. V portfóliu ponúka prírodné biele vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina, Muškát žltý aj Tokajské výbery 3 až 6-putňové. Nájdete u nich aj špeciality ako Tokaj cuvée slamové, ocenené desiatkami svetových medailí, ako aj vzácnu Tokajskú výberovú esenciu, ktorá sa získava priamo z tokajských cibéb.

Tokajské vína sú vyrábané klasickou metódou ručného zberu cibéb, tokajských hrozienok, napadnutých ušľachtilou formou plesne Botrytis cinerea, ktorá sa vo vinohradoch na Tokaji netvorí každoročne a je veľmi vzácna. Tokajské víno zreje v malých drevených súdkoch v klasickej pivnici, vykopanej v tufe. Je to víno vzácne, ktoré sa vyrába na presne určenom území Maďarska (90 %) a malom kúsku východného Slovenska (10 %). Kolekcia Tokaj Collection obsahuje:

Tokajské samorodné suché, ročník 2002, 0,375 L – víno zlato-žltej farby s jantárovým odtieňom sme vyrobili  z pôvodných tokajských odrôd pomalým zrením v dubových sudoch klasickou oxidačnou metódou tufovej tokajskej pivnici. Vôňa chleboviny, agátového medu so štipkou zázvoru je podporená bohatou minerálnou chuťou. Nájdete v nej tóny po vlašských orechoch a po sušenom citrusovom ovocí. Originálna dochuť vína v podobe horkej vysušenej slivky nemá vo svete vína alternatívu.

Tokajské samorodné sladké, ročník 2008, 0,375 L – elegantný zlatožltý farebný odtieň, typická tokajská chlebovinka vo vôni s tónmi po sladkých hrozienkach a po sušenom letnom ovocí. Plná extraktívna chuť vína prezrádza originálny pôvod z tokajského vinohradu, zušľachtený pomalým vyzrievaním vína v dubových sudoch v klasickej tokajskej pivnici. Na bohatú dochuť po medovej kvapke na opadnutom lístí s notou po lieskových orieškoch s citrusovou šupkou sa rozhodne nezabúda.

Tokajský výber 3 putňový, ročník 2002, 0,375 L – noblesné víno zlatej jantárovo-žltej farby s vyššou viskozitou (hustotou) vyrobené z hrozna klasických tokajských odrôd zušľachtených hubou Botrytis cinerea. Po pridaní vzácnej esencie z prezretých cibéb zrelo v našej tufovej tokajskej pivnici tri roky. Typická chlebovinka v bukete je podčiarknutá tónmi sušeného ovocia, bohatou mineralitou v chuti a potenciálom zrenia, ktorý ani po desiatkach rokov nekončí. Jedinečné víno s chuťou pre dlhý a úspešný život.

Tokajský výber 5 putňový, ročník 2003, 0,375 L – Vzácny mikrosvet viniča v objatí sopečnej tokajskej pôdy, ktorá akumuluje energiu slnka v dozrievajúcich strapcoch hrozna opojených suchým vánkom s jeseňou ranných hmiel a horúcich dní, ktoré sa menia na Tokajské zlato pod noblesným šatom ušľachtilej botrytídy. Víno so vzácnym zlatožltým jantárom vo vzhľade, opojnou arómou sladučkej chleboviny s podtextom sušených fíg, hrozienok a vanilkového struku, ponorených v lipovom mede. V bohatej expresívnej chuti sa stretávajú najväčšie túžby vinohradníka a vinára, ktoré potvrdzuje ekvilibria vyvolaná časom zrenia v sudoch z hlbokej tufovej pivnice, v harmónii ovocnej kyselinky a sladkého hroznového cukru ručne zberaných cibéb z nášho honu Makovisko.

Bežná cena: 51,70 EUR
Spôsob dodania tovaru:
Kuriér
Dostupnosť:
od 3 do 10 dní
Ako získať odmenu?
Cashback:
2,3 %
Cashback:
3,3 %
Odporučiť